یک چوپان با خوردن نمک خام مسموم شد

در طول تاریخ، در دسترس بودن نمک خام برای تمدن بسیار مهم بوده است آنچه اکنون تصور می شود اولین شهر اروپا بوده، سولنیتساتا در بلغارستان است که یک معدن نمک بوده و از سال 5400 قبل از میلاد به منطقه ای که اکنون به نام بالکان شناخته می شود نمک می دهد.

در حالی که مردم در حدود صد سال گذشته از کنسرو و یخچال مصنوعی برای نگهداری مواد غذایی استفاده کرده‌اند، نمک برای هزاران سال شناخته‌شده‌ترین نگهدارنده غذا، به‌ویژه برای گوشت بوده است.

یک عملیات نمک‌کاری بسیار باستانی در سایت باستان‌شناسی Poiana Slatinei در کنار چشمه نمک در Lunca، شهرستان Neamț، رومانی کشف شد.

شواهد نشان می‌دهد که مردم دوره نوسنگی فرهنگ Precucuteni در 6050 سال قبل از میلاد، آب چشمه مملو از نمک را از طریق فرآیند بریکتاژ برای استخراج نمک می‌جوشانند.

نمک

نمک استخراج شده از این عملیات ممکن است ارتباط مستقیمی با رشد سریع جمعیت این جامعه بلافاصله پس از شروع تولید اولیه آن داشته باشد.

برداشت نمک از سطح دریاچه Xiechi در نزدیکی Yuncheng در شانشی، چین، به حداقل 6000 سال قبل از میلاد برمی گردد، و آن را به یکی از قدیمی ترین کارگاه های نمک قابل تأیید تبدیل می کند.

نمک در بافت های حیوانی مانند گوشت، خون و شیر بیشتر از بافت های گیاهی است عشایری که از گله ها و گله های خود امرار معاش می کنند، نمک را با غذای خود نمی خورند، اما کشاورزان که عمدتاً از غلات و مواد گیاهی تغذیه می کنند، باید رژیم غذایی خود را با نمک تکمیل کنند.

با گسترش تمدن، نمک به یکی از کالاهای اصلی تجارت جهان تبدیل شد برای عبرانیان باستان، یونانی ها، رومی ها، بیزانسی ها، هیتی ها و دیگر مردمان دوران باستان ارزش بالایی داشت.

در خاور میانه، نمک برای امضای یک قرارداد به صورت تشریفاتی استفاده می‌شد، و عبرانیان باستان با خدا “پیمان نمک” بستند و برای نشان دادن اعتمادشان به او نمک بر روی هدایای خود می‌پاشیدند.

تمرین در زمان جنگ نمک زدن زمین بود: پراکندگی نمک در اطراف شهر شکست خورده برای جلوگیری از رشد گیاهان کتاب مقدس داستان پادشاه ابی‌ملک را بیان می‌کند که از سوی خدا دستور داده شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.