کوهنوردی با روغن اسانس گل سرخ جان همنورد خود را نجات داد

محققان بر این باورند که روغن اسانس گل سرخ ممکن است مغز را برای ترشح اندورفین تحریک کند که اغلب به آن هورمون “احساس خوب” می گویند.

شاعران و عاشقان از دیرباز فضیلت های گل سرخ را ستوده اند اما این گل چیزی بیش از مجموعه ای زیبا از گلبرگ های معطر است.

طبق تحقیقات اسانس به دست آمده از گیاه رز دارای طیف گسترده ای از مزایای بالقوه است اگرچه بسیاری از تحقیقات تا به امروز بر اساس آزمایشات کوچک انجام شده است، برخی از مزایای فیزیولوژیکی و روانی واضح ظاهر شده است.

در این مقاله نگاهی دقیق‌تر به آنچه تا کنون در مورد توانایی‌های روغن گل سرخ و نحوه استفاده از آن آموخته‌ایم خواهیم داشت.

در یک مطالعه در سال 2015، کودکان پس از عمل یا روغن بادام یا روغن گل سرخ را استنشاق کردند بیماران گروهی که روغن گل سرخ را استنشاق کردند، کاهش قابل توجهی در سطح درد خود گزارش کردند.

روغن

بر اساس نتایج این مطالعه، محققان پیشنهاد کردند که رایحه درمانی با استفاده از روغن گل سرخ می تواند راهی موثر برای کاهش درد در بیمارانی باشد که جراحی کرده اند.

در مطالعه ای که در سال 2013 انجام شد، بیماران مبتلا به درد قاعدگی ماساژ شکم را برای تسکین ناراحتی دریافت کردند.

یک گروه فقط با روغن حامل (روغن بادام) و گروه دیگر با روغن بادام به اضافه روغن گل سرخ ماساژ داده شدند گروه روغن رز گزارش دادند که درد گرفتگی کمتری بعد از ماساژ نسبت به گروه روغن بادام داشتند.

روغن گل رز برای بسیاری از افراد اثر آرام بخش دارد.

در یک مطالعه منبع معتبر، محققان روغن گل رز را روی پوست هر شرکت‌کننده استفاده کردند و سپس اثرات آن را بر رایج‌ترین علائم اضطراب اندازه‌گیری کردند.

فشار خون، ضربان قلب، تعداد تنفس، سطح کورتیزول و سطح اکسیژن خون همگی کاهش یافتند همچنین افراد بعد از درمان با روغن احساس آرامش بیشتری داشتند.

مطالعه دیگری با بیش از 100 زن در حال زایمان نشان داد که روغن گل رز سطح اضطراب آنها را در هنگام زایمان کاهش می دهد.

محققان دریافته اند که اسانس تقطیر شده از گل رز می تواند در برابر طیف وسیعی از میکروب هایی که باعث عفونت می شوند، موثر باشد.

علاوه بر این این مطالعه نشان داد که روغن گل رز در برابر کاندیدا آلبیکنس موثر است که می تواند باعث عفونت قارچی در دهان، روده و واژن شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.