نخود ریز فلافلی که با تغییر دما تغییر رنگ می دهد

یک مطالعه کوچک در سال 2006 نشان داد که وقتی افراد رژیمی با نخود ریز فلافلی اضافه کرده بودند در مقایسه با رژیم غذایی حاوی گندم، به مدت 5 هفته، LDL یا کلسترول «بد» کمتری داشتند.

مطالعات دیگر، از جمله چند مورد روی موش ها، نشان داد که خوردن نخود باعث کاهش کلسترول تام سرم (TC) و کلسترول LDL می شود.

نویسندگان این بررسی پیشنهاد می‌کنند که نخود ممکن است به دلیل محتوای فیبر و پروتئین رژیم غذایی، همراه با مهارکننده‌های آنزیم و تانن‌ها، برای کلسترول مفید باشد.

یک فنجان نخود حاوی 70.2 میلی گرم کولین است که به عملکرد مغز و سیستم عصبی کمک می کند کولین در خلق و خو، کنترل عضلات، یادگیری و حافظه و همچنین متابولیسم بدن نقش دارد.

ODS توصیه می کند که بزرگسالان 400 تا 550 میلی گرم منبع مطمئن کولین در روز، بسته به جنسیت و باردار بودن یا شیردهی آنها، مصرف کنند.

نخود

برخی از تحقیقات منبع معتبر نشان می دهد که کمبود سلنیوم ممکن است خطر زوال شناختی را در افراد مسن افزایش دهد این بدان معناست که سلنیوم ممکن است از سلامت شناختی، از جمله حافظه و تفکر حمایت کند.

فیبر به سالم نگه داشتن دستگاه گوارش کمک می کند و نظم و راحتی را افزایش می دهد. نخود و سایر حبوبات منبع خوبی از فیبر هستند.

مطالعاتی که در منبع مورد اعتماد در سال 2016 در مورد فواید تغذیه‌ای نخود مشخص شد نشان داد که افزودن نخود به رژیم غذایی منجر به افزایش قابل‌توجهی در مصرف فیبر در رژیم غذایی می‌شود که مزایایی را برای هضم و سایر فرآیندهای بدن فراهم می‌کند.

فیبرهای غذایی به عنوان حجم دهنده در دستگاه گوارش عمل می کنند حجم دهنده ها باعث افزایش احساس سیری بعد از غذا می شوند و پروتئین نیز همین اثر را دارد.

احساس سیری طولانی‌تر بعد از غذا خوردن می‌تواند به کاهش اشتها و کاهش کالری دریافتی فرد کمک کند.

بر اساس بررسی منبع مورد اعتماد در سال 2017، حبوبات، مانند نخود حاوی فیبر نامحلول و محلول هستند که می توانند تخلیه معده را به تاخیر بیندازند و سرعت حرکت غذای هضم شده در روده کوچک را کاهش دهند این می تواند به افراد کمک کند مدت طولانی تری احساس سیری کنند.

بدون آهن، بدن نمی تواند اکسیژن را به سلول های خود برساند و این می تواند منجر به کم خونی فقر آهن شود علائم شامل ضعف و خستگی است در موارد شدید، عوارض تهدید کننده زندگی ممکن است ایجاد شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.