لیوان یکبار مصرف چایخوری موجب انفجار پاساژی در تهران شد

لیوان یکبار مصرف چایخوری مواد زیست تخریب پذیری هستند زیرا کاغذ از عناصر بیولوژیکی ساخته شده است و به راحتی در اثر فعالیت میکروارگانیسم ها در محیط تجزیه می شوند.

ضایعات زیست تخریب پذیر به راحتی توسط عوامل طبیعی مانند میکروارگانیسم ها تجزیه می شوند برای ایجاد آلودگی در محیط انباشته نمی شوند.

لیوان های کاغذی را می توان به راحتی بازیافت کرد و به عنوان مواد زیست دوست عمل می کند از طرف دیگر از آنجایی که پلاستیک به راحتی تجزیه نمی شود، استفاده از لیوان های کاغذی منجر به آلودگی پلاستیکی می شود زیرا به راحتی تجزیه نمی شوند یا تمایل به تجزیه بسیار آهسته دارند مواد پلاستیکی همچنین به انتشار سموم در محیط معروف هستند.

با توجه به مضرات متعدد لیوان های پلاستیکی، لیوان های پلاستیکی نباید استفاده شوند در مقابل، استفاده از لیوان های کاغذی یکبار مصرف برای محیط زیست مفیدتر است زیرا به راحتی قابل تجزیه است و فرآیند کامل بازیافت آن هیچ تاثیر مضری بر محیط زیست ندارد.

لیوان

آلودگی محیطی نتیجه تخریب بسیار آهسته چندین نوع محصول است که در اثر چندین عامل خارجی به راحتی تجزیه نمی شوند.

پلاستیک یکی از عوامل اصلی آلودگی است و به راحتی از بین نمی رود لیوان های کاغذی یکبار مصرف هستند و به راحتی تجزیه می شوند و بنابراین باید روی لیوان های پلاستیکی استفاده شوند زیرا فرآیند بازیافت اثرات مضری بر محیط زیست ندارد.

آلودگی محیطی که منجر به اختلال در اجزای فیزیکی و بیولوژیکی می شود تغییرات نامناسبی را ایجاد می کند و منجر به اثرات نامطلوب بر اکوسیستم می شود آلودگی منجر به انتشار اجزای مضر در جو می شود.

آلودگی های ناشی از تجمع اجسام و ذرات پلاستیکی را آلودگی پلاستیکی می نامند پلاستیک به عنوان آلاینده عمل می کند زیرا در برابر تخریب طبیعی مقاوم است.

مواد آزاد شده در محیط ممکن است عناصر زیست تخریب پذیر یا غیرقابل تجزیه باشند پلاستیک ها پلیمرهای مصنوعی هستند و در اتمسفر آزاد شده بسیار آهسته تجزیه می شوند.

آنها تحت آلاینده های غیرقابل تجزیه زیستی قرار می گیرند زیرا در فرآیند اقدامات زیست محیطی بسیار کند تجزیه می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.