علاقه ی دختر به هفت سین فیروزه کوبی موجب جنون در او شد

همانطور که می دانید هفت سین فیروزه کوبی یکی از پرمصرف ترین مواد معدنی است این سنگ برای تقویت عملکرد قلب، چشم، دستگاه تنفسی، کبد و اندام های گوارشی و گردش خون بسیار مفید است بسیاری از متخصصان طب سنتی استفاده از جواهرات به خصوص انگشترهای فیروزه را توصیه می کنند.

برخی دیگر معتقدند که فیروزه را می توان برای درمان افسردگی استفاده کرد زیرا تأثیر مفیدی بر واکنش های روانی انسان و حذف نیروهای منفی دارد.

یکی دیگر از خواصی که می توان برای فیروزه ذکر کرد تقویت چشم و افزایش بینایی است به طور کلی این سنگ به عنوان نماد صلح و آرامش شناخته می شود به طوری که نماد دوستی، صلح و حسن نیت در بین اقوام و ملل مختلف است.

هنرمندان رشته های مختلف با استفاده از تکنیک فیروزه این هنر را با هنرهای دیگر ترکیب کرده اند این کار که با خلاقیت فراوان انجام شده است آثار هنری بدیع و زیبایی خلق می کند.

ظروف

تلفیق هنر فیروزه با خوشنویسی که نتیجه آن تولید تابلوهای خوشنویسی و استفاده از قطعات فیروزه است را می توان در موزه ها و نمایشگاه های هنری مشاهده کرد.

در اثر استفاده از فیروزه آثار زیبایی در هنر منبت کاری به دست می آید نقاشان و هنرمندان مینیاتور نیز آثار هنری خود را با فیروزه ترکیب می کنند تا آثاری نفیس با شهرت جهانی خلق کنند.

اجرای هنر فیروزه کوبی به دلیل وجود تراشه ها و قطعات ریز و درشت سنگ فیروزه و همچنین مصالح به کار رفته در اجرای کار نیاز به فضایی مناسب دارد.

بسیاری از افراد در خانه خود فضایی را به این کار اختصاص می دهند و در آن کار می کنند بهترین مکان برای تمرین فیروزه، راه اندازی کارگاه است این کارگاه ها در ابعاد بزرگ و امکانات کافی راه اندازی و تجهیز می شوند.

فیروزه کاران و حتی شاگردان این هنر برای یادگیری یا اجرای فیروزه تراشی در این مکان ها می آیند.

بسیاری از مشتریان برای خرید محصولات مورد نظر خود به کارگاه های فیروزه سازی مراجعه می کنند بسیاری از هنردوستان نیز به این کارگاه ها سر می زنند و اجرای هنر فیروزه را تماشا می کنند.

دیدن آثار هنری فیروزه ای در این کارگاه ها نشان از تلاش استادان در طول سالیان تجربه است که هنردوستان را به یادگیری آن ترغیب می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.