ظروف یکبار مصرف گیاهی که قابلیت تغییر رنگ در دما را دارد

بسیاری از مواد شیمیایی موجود در ظروف یکبار مصرف گیاهی مختل کننده غدد درون ریز شناخته شده هستند و تحقیقات نشان داده است که قرار گرفتن در معرض انسان می تواند اثراتی بر سلامتی از جمله عدم تعادل هورمونی، مشکلات تولید مثل مانند ناباروری و حتی سرطان داشته باشد.

قرار گرفتن در معرض میکروپلاستیک ها و همچنین مواد شیمیایی که در طی فرآوری به پلاستیک اضافه می شود به سلامت ما آسیب می رساند.

فتالات DEHP، به عنوان تنها یک نمونه از ده ها مورد، اغلب به کالاهای پلاستیکی مانند پرده های دوش و شیلنگ های باغ اضافه می شود تا آنها را انعطاف پذیرتر کند اما همچنین توسط آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده مشخص شد که یک سرطان زای احتمالی برای انسان است.

ظروف

اگرچه آلودگی پلاستیکی یکبار مصرف به وضوح در خیابان‌های ما جمع می‌شود اما در واقع آب ما حتی بیشتر آسیب می‌بیند.

زباله‌ها می‌توانند اولین مرحله در جریان زباله‌هایی باشند که وارد آبراهه‌ها می‌شوند زیرا پلاستیک‌های پرتاب شده در خیابان توسط باران شسته می‌شوند یا از طریق زه‌کشی طوفان به رودخانه‌ها و جویبارها می‌روند.

آلودگی پلاستیکی آبراه‌های ما به‌ویژه متمرکز است: فقط ده رودخانه 93 درصد از کل پلاستیک جهان را حمل می‌کنند که هر سال از طریق رودخانه‌ها وارد اقیانوس‌ها می‌شود.

در سال 2015، محققان دانشگاه جورجیا تخمین زدند که بین 4.8 تا 12.7 میلیون تن پلاستیک در سال از طریق افرادی که در 30 مایلی ساحل زندگی می‌کنند، راهی اقیانوس‌ها می‌شود. اکثر این آلودگی که توسط زباله های پلاستیکی یکبار مصرف غالب می شود از کشورهایی است که فاقد زیرساخت برای مدیریت صحیح زباله هستند به ویژه در آسیا.

به عنوان مثال، هند روزانه 25940 تن زباله پلاستیکی تولید می کند اما تنها 60 درصد آن را جمع آوری می کند همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که مدیریت زباله تنها بخشی از چرخه جهانی مواد است.

به عنوان مثال، بسیاری از پلاستیک های تولید شده در کشورهای آسیایی برای محصولاتی است که تقاضای ایالات متحده را تامین می کنند و ایالات متحده اغلب زباله های پلاستیکی را به این کشورها ارسال می کند. کشورهای برای بازیافت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.