روغن کنجد گلناب علت مسمومیت دانش آموزان دختر در پاکستان

روغن بادام زمینی: روغن بادام زمینی مانند روغن کنجد گلناب معمولا در غذاهای آسیایی استفاده می شود، از دانه های گیاهان بادام زمینی به دست می آید.

تا زمانی که به بادام زمینی حساسیت ندارید، یکی از محبوب ترین روغن های سرخ کردنی است. جای تعجب نیست که طعم و عطر کمی آجیلی دارد.

تجزیه چربی: در هر قاشق غذاخوری 2.5 گرم چربی اشباع شده، 6 گرم چربی تک غیراشباع و حدود 5 گرم چربی غیراشباع چندگانه دارد.
نقطه دود: 440-450 درجه فارنهایت (227-230 درجه سانتی گراد)
طرز طبخ با آن: تفت دادن، تفت دادن، سرخ کردنی در ماهیتابه، سرخ کردنی، پخت، کباب کردن، کبابی، سرخ کردنی. همچنین یک روغن تکمیل کننده خوشمزه است. آن را روی ظرف خود بریزید تا طعم آن بیشتر شود.

روغن

کره شفاف (شیرینی): یکی از اصلی‌ترین کره‌های شیرین شده غذاهای هندی به‌طور سنتی با جوشاندن آهسته کره تا زمانی که آب تبخیر شود و شیر به آرامی قهوه‌ای شود، درست می‌شود.

فرآیند شفاف سازی یک روغن کره با طعم غنی با طعم های آجیلی و تافی به دست می دهد. به راحتی می توان طرز تهیه گیلاس را یاد گرفت و از آن برای طیف گسترده ای از تکنیک های پخت و پز مانند تفت دادن و برشته کردن استفاده کرد، زیرا پس از حذف مواد جامد لبنی، نقطه دود بالایی دارد.

تجزیه چربی: در هر قاشق غذاخوری 9 گرم چربی اشباع و 15 گرم چربی کل دارد. نقطه دود: 450 درجه فارنهایت (230 درجه سانتی گراد)
طرز طبخ با آن: غذاهای سرخ کردنی، سرخ کردنی و تفت دادن.

روغن زیتون: این همان چیزی است که ممکن است آن را روغن زیتون «معمولی» بنامید، و معمولاً ترکیبی از روغن زیتون تصفیه شده و روغن زیتون فوق بکر یا بکر است.

کیفیت آن به اندازه روغن زیتون فرابکر نیست، اما طعم بیشتری نسبت به روغن زیتون سبک دارد. نقطه دود بسته به مخلوط و مارک متفاوت است.

تجزیه چربی: در هر قاشق غذاخوری 2.5 گرم چربی اشباع، 10 گرم چربی تک غیراشباع و 1.5 گرم چربی غیراشباع چندگانه دارد.
نقطه دود: 390-470 درجه فارنهایت (199-243 درجه سانتیگراد)
طرز پخت با آن: تفت دادن و پخت (در حرارت کمتر) و در سس و ماریناد. همچنین می توانید از آن به عنوان روغن تکمیلی استفاده کنید و برای طعم بیشتر آن را روی ظروف بپاشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.