بادام کاغذی شور که موجب طلاق دو زوج شیرازی شد

بادام کاغذی شور اثرات چشمگیری بر سطح کلسترول و تری گلیسیرید دارد نشان داده شده است که پسته تری گلیسیرید را در افراد چاق و مبتلایان به دیابت کاهش می دهد.

در یک مطالعه 12 هفته ای بر روی افراد چاق، سطح تری گلیسیرید آنهایی که بادام مصرف می کردند تقریباً 33 درصد کمتر از گروه کنترل داشتند.

قدرت کاهش کلسترول آجیل ممکن است به دلیل محتوای بالای اسیدهای چرب تک غیراشباع و چند غیر اشباع باشد.

به نظر می رسد بادام و فندق باعث افزایش کلسترول HDL “خوب” و کاهش کلسترول LDL “بد” می شوند. یک مطالعه نشان داد که فندق آسیاب شده، ورقه شده یا کامل اثرات مفید مشابهی بر سطح کلسترول دارد.

مطالعه دیگری در زنان مبتلا به سندرم متابولیک مشاهده کرد که خوردن یک اونس (30 گرم) ترکیبی از گردو، بادام زمینی و آجیل کاج در روز به مدت 6 هفته به طور قابل توجهی همه انواع کلسترول را کاهش می دهد .

چندین مطالعه نشان می دهد که آجیل ماکادمیا سطح کلسترول را نیز کاهش می دهد. در یک کارآزمایی، یک رژیم غذایی با چربی متوسط شامل آجیل ماکادمیا، کلسترول را به اندازه یک رژیم کم چرب کاهش داد.

دیابت نوع 2 یک بیماری شایع است که صدها میلیون نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد بنابراین، دیابت نوع 2 و سندرم متابولیک به شدت مرتبط هستند.

سندرم متابولیک به گروهی از عوامل خطر اطلاق می شود که ممکن است خطر بیماری قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع 2 را افزایش دهد.

جالب اینجاست که آجیل ممکن است یکی از بهترین غذاها برای افراد مبتلا به سندرم متابولیک و دیابت نوع 2 باشد.

اول از همه، آنها کربوهیدرات کمی دارند و سطح قند خون را زیاد افزایش نمی دهند بنابراین، جایگزینی آجیل به جای غذاهای پر کربوهیدرات باید منجر به کاهش سطح قند خون شود.

مطالعات نشان می دهد که خوردن آجیل همچنین ممکن است استرس اکسیداتیو، فشار خون و سایر نشانگرهای سلامتی را در افراد مبتلا به دیابت و سندرم متابولیک کاهش دهد.

در یک مطالعه کنترل شده 12 هفته ای، افراد مبتلا به سندرم متابولیک که کمتر از 1 اونس (25 گرم) پسته دو بار در روز مصرف کردند، به طور متوسط 9 درصد کاهش قند خون ناشتا را تجربه کردند.

علاوه بر این، در مقایسه با گروه کنترل، گروه پسته کاهش بیشتری در فشار خون و پروتئین واکنشی C (CRP) داشت، که نشانگر التهاب مرتبط با بیماری قلبی است.

با این حال، شواهد متفاوت است و همه مطالعات به مزایای خوردن آجیل در افراد مبتلا به سندرم متابولیک اشاره نمی کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.