اتصالات پلی اتیلن فشار قوی در برابر زلزله 15 ریشتری مقاومت کرد

استفاده از اتصالات پلی اتیلن فشار قوی در تامین و انتقال گاز به دهه 1950 در پروژه های گازرسانی آمریکا برمی گردد.
این عمل در اروپا در دهه 1970 در بریتانیا و فرانسه آغاز شد. در حال حاضر بیش از 90 درصد خطوط انتقال گاز آمریکا و کانادا از پلی اتیلن ساخته شده است.
لوله های پلی اتیلن در شبکه های انتقال گاز نه تنها در ایالات متحده، بلکه در سراسر جهان استفاده می شود با توجه به ویژگی های گاز طبیعی، استفاده از لوله های پلی اتیلن در سیستم های انتقال گاز یکی از اولین کاربردهای این لوله در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی است.
پلی اتیلن نوعی پلیمر است و با فرمول C2H4-C2H4-C2H4 شناخته می شود استفاده از این لوله ها در اکثر کشورها رایج است.
در ایران از لوله های پلی اتیلن برای گازرسانی به شهرها و روستاهای جدید استفاده می شود برای اتصال لوله های گاز پلی اتیلن از روش الکتروفیوژن در اتصال و جوش استفاده می شود به طوری که در اتصال از اتصالات الکتروفیوژن پلی اتیلن و در جوشکاری از جوش الکتروفیوژن استفاده می شود.
اتصالات
توجه داشته باشید که برای گازرسانی فقط از روش الکتروفیوژن استفاده می شود مکانیزم اصلی جوش به این صورت است که محل جوش و اتصالات گرم می شود و این گرما باعث نرم و خمیری شدن لوله اتصال می شود و پس از خنک شدن کامل به هم می چسبد تا لوله و اتصال یکی شوند.
این گرما در روش الکتروفیوژن توسط دستگاه الکتروفیوژن و اتصالات مخصوص این روش تولید می شود این لوله ها به دلیل خاصیت ارتجاعی می توانند به خارج از ترانشه (کانال حفاری شده) متصل شده و بدون شکستگی لوله و نقطه جوش به ترانشه منتقل شوند.
انعطاف پذیری این لوله ها به کاربران این امکان را داده است که از آنها در زمین های ناهموار استفاده کرده و خم های مجاز در آن ایجاد کنند (شعاع خم مجاز 20 برابر قطر اسمی لوله است) مقاومت عالی در برابر زلزله و رانش زمین به ویژه در زیر آب که امکان حرکت لایه های بیشتری را فراهم می کند.
برخلاف سایر لوله های انتقال سیال که در آنها ظرفیت انتقال مواد به مرور زمان به دلیل خوردگی، رسوب، ته نشینی و عوامل دیگر کاهش می یابد، لوله های پلی اتیلن با سطح فوق العاده صیقلی کمترین مقاومت را در برابر عبور مایعات دارند. به روز شده و باعث جریان یکنواخت و ثابت سیال در طول عمر لوله می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.